Zmiana sterowników na kmod-nvidia-PAE

Po mojej zabawie ze sterownikami binarnymi od Nvidia, kompilowanymi ręcznie, postanowiłem spróbować tych repozytoriów rpm-fusion. Jako, że miałem już dziwne przypadki z nimi:

  • Po dodaniu repo nie chciał mi wykryć ich w repo. Twierdził, że nie takiego pakietu. Ale było to na samym początku, pierwszego, czy drugiego dnia, jak wydali Fedorę 12.
  • U znajomego jest karta Nvidia GeForce FX5200. Zainstalowałem na niej kmod-nvidia-pae.173.xx. Po konfiguracji, program napisał mi, aby wydać polecenie nvidia-xconfig. Co się okazało ?? Ano całe X’ mi padły. Nie chcąc się dłużej męczyć, bo czasu miałem mało, a znajomy chciał chociaż z yutube korzystać, wróciłem do Mesa.

Zatem podchodziłem dość sceptycznie do ich instalacji. Postanowiłem jednak spróbować, i po wpisaniu odpowiedniego polecenia:

Odczekałem chwilkę, po czym wpisałem:

i moim oczom ukazał się pulpit. Ciekawe było to, iż Compiz oraz ustawienia ekranu nie zmieniły się(na szczęście).

Już niedługo zamierzam przetestować kartę ATI Radeon i sterowniki RadeonHD. W międzyczasie postaram się wykonać również, jak tylko się pojawi, Benchmark Unigine Heaven, który niebawem zostanie wydany się na systemy Linux.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x