Wywieranie wpływu na ludzi, czyli dlaczego książkę Cialdiniego powinien przeczytać każdy

Dwa miesiące temu Kamil Porembiński z blogu viaxe.pl zaproponował mi, aby zapoznał się z pozycją światowej sławy naukowca Roberta B. CialdiniegoWywieranie wpływu na ludzi. Jest to znany profesor psychologii społecznej, który dzięki swoim długoletnim badaniom nad sposobami wywierania wpływu na ludzi, opisał wiele sposobów jak skutecznie to robić oraz jak się przed tym bronić.

I właśnie ta książka w ośmiu rozdziałach opisuje dokładnie najróżniejsze techniki, które są stosowane na całym świecie przez sprzedawców, oszustów, handlarzy, marketerów, firmy, i wiele innych osób. Ja sam czytając ją uświadamiałem sobie, że miałem styczność z większością sposobów nakłonienia mnie do decyzji, których sam bym nigdy nie podjął lub nie zrobił.

Pozycję czyta się naprawdę przyjemnie, a sam przekaz jest bardzo łatwy w zrozumieniu. Każdy rozdział to różnego rodzaju sposób wpływu, przykłady jego stosowania, reakcje ludzi, a także jak się przed tym bronić. Na koniec pojawia się podsumowanie najważniejszych zagadnień oraz pytania sprawdzające, czy zrozumieliśmy przekazaną nam wiedzę.

Uważam, że każdy z Nas powinien zapoznać się z książką Wywieranie wpływu na ludzi, ponieważ uczy ona zarówno, jak rozmawiać z ludźmi, jak wpływać na ich decyzje, ale także pomaga nam bronić się przed różnymi technikami manipulacji jednostkami lub całym społeczeństwem. Osobiście przeczytam ją za jakiś czas jeszcze raz, aby utrwalić sobie dokładniej wiedzę w niej zawartą.

Bez-nazwy-2

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x