Bogaty ojciec, biedny ojciec, czyli wstęp do finansów

Nie tak dawno skończyłem czytać książkę Bogaty ojciec, biedny ojciec autorstwa Roberta Kiyosakiego. Była to moja pierwsza pozycja ze świata finansów, którą poleciło mi kilka osób. Powiedzieli, żebym spróbował właśnie od niej, a potem kolejne tytuły. Nie czekając zbyt długo zapytałem się znajomych, czy ktoś nie ma aktualnie na stanie i akurat trafiło się, że Kamil Porembiński, prowadzący bloga viaxe.pl ma ją na stanie. Kilka chwil i już była w moich rękach.

Kim w ogóle jest Robert Kiyosaki? Jest to osoba znana w środowisku finansowym, a szczególnie z gry planszowej Cashflow 101, której celem jest nauczenie graczy koncepcji inwestowania i zarabiania pieniędzy. Sam Robert Kiyosaki to amerykański inwestor, biznesmen i autor wielu książek o inwestowaniu pieniędzy.

Wracają do samej książki, to warto się z nią zapoznać, chociażby aby zobaczyć, jaki sposób myślenia ma jej autor. Robert w kilku rozdziałach i przykładach daje pewne wskazówki, jak myślą ludzie biznesu i dlaczego tak wiele osób żyje w biedzie lub na niskim poziomie.

Wiele osób poddaje w wątpliwość jego porady i radzi stosować je z ostrożnością. Moi znajomi także powiedzieli, że dobrze że przeczytałem tą pozycję, ale polecają zapoznać się także z innymi tytułami, o wiele lepszymi i dającymi lepsze wskazówki.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x